چرا پاسپورت ترکیه؟
کشور ترکیه با توجه به موقعیت جغرافیایی خود و قرار گرفتن در میانه دو قاره آسیا و اروپا ، اصالت را از آسیا و رشد و پیشرفت را از اروپا برای خود نگه داشته است.

در سال ۱۹۸۷ کشور ترکیه در خواست عضویت خود ، در اتحادیه اروپا را ارائه داده است و در سال ۱۹۹۹ این اتحادیه کشور ترکیه را به عنوان کاندیدای رسمی معرفی کرده است.

از این رو کشور ترکیه روابط اقتصادی خاصی با کشورهای اتحادیه اروپا دارد که این مساله باعث شده در حیطه مسایل اقتصادی ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد

قانون دریافت پاسپورت ترکیه


با توجه به قوانین جدید هیات دولت ترکیه در تاریخ ۱۹_۰۹_۲۰۱۸ شرایط برای اتباع خارجی که به طور مستقیم بتوانند شهروندی ترکیه را دریافت نمایند بسیار آسان شده است .

متقاضیان می توانند با خرید ملک در ترکیه به ارزش ۲۵۰ هزار دلار امریکا پاسپورت و حق شهروندی کشور ترکیه را دریافت نمایند.

در سال ۲۰۱۸ گذرنامه کشور ترکیه توانست جایگاه ۳۹ را با اخذ ۱۱۴ امتیاز به دست اورد.

 

اگر چندین سال است که در ترکیه زندگی می کنید و هیچ برنامه ای برای ترک آنجا ندارید ، ممکن است خواستار دریافت تابعیت ترکیه و شهروندی ترکیه باشید. این امر نیاز به تجدید ویزا ، اقامت و مجوز کار را از بین می برد.

 

بهتر از همه ، از آنجا که ترکیه اجازه تابعیت دوگانه را می دهد ، می توانید تابعیت اصلی خود را حفظ کنید.

 

شرایط لازم برای تابعیت ترکیه کاملاً واضح است:

شما باید به سن قانونی رسیده باشید (با توجه به کشور مبدأ خود) و باید حداقل ۵ سال( با وقفه کمتر از شش ماه) در ترکیه زندگی کرده باشید.

اگر با یک فرد تبعه ترکیه ازدواج کرده باشید یا یک فرد خارجی متولد شده در خاک ترکیه باشید ، این زمان به ۳ سال کاهش می یابد.

شما باید از لحاظ جسمی و روانی کاملا سالم باشید و هیچ سابقه کیفری نداشته باشید.

همچنین ، شما باید بتوانید در حد مقدماتی به زبان ترکی صحبت کنید.

اگر شما با یک فرد تبعه ترکیه ازدواج نکرده باشید ، باید ثابت کنید که می توانید نیاز مالی خود را در ترکیه تامین کنید. واضح است که تا زمانی که شغلی داشته باشید ،این نیاز برآورده خواهد شد. حتی می توانید توانایی مالی خود را از طریق دارایی موجود یا حقوق بازنشستگی خود ثابت کنید.

 

مزایای شهروندی ترکیه

شهروندان کشور ترکیه میتوانند بدون داشتن ویزا به ۷۲ کشور سفر کنند ، همچنین دارندگان پاسپورت ترکیه میتوانند در صورت ورود به ۴۲ کشور ویزای خود را در فرودگاه کشور مقصد دریافت نمایند.

با توجه به نزدیکی فرهنگی ایران و ترکیه و همچنین ارزش ریالی نسبت به لیر این کشور میتواند مکان مناسبی جهت زندگی و سرمایه گذاری برای ایرانیان که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند باشد.

همچنین مدرنیته بودن کشور ترکیه همچون کشورهای اروپایی و ارزان بودن نرخ زندگی نسبت به دیگر کشور ها سیل عظیمی از مهاجران را به این کشور سرازیر کرده است.

کشور ترکیه از لحاظ سیاسی دارای وزن بالایی در سطح بین المللی میباشد صدایی که در مجامع بین المللی شنیده میشود و قابل احترام است، از این رو در اروپا ، افریقا و حتی خاور میانه ترکیه را نه به عنوان یک کشور پر تنش بلکه به عنوان یک کشور دوست می پذیرند.

پاسپورت ترکیه برای ایرانی هایی که میخواهند در ترکیه زندگی و کار کنند مزایای زیادی خواهد داشت.

از جمله این مزایا می توان به بیمه SGK که یک بیمه رایگان در ترکیه هست اشاره کرد.

همچنین پس از اخذ شهروندی ترکیه شما همانند یک شهروند ترکیه می توانید در دنیا تجارت کنید و محدودیت هایی که برای ایرانیان چه در سفر چه در تجارت اعمال میشود با پاسپورت ترکیه نخواهید داشت.

اخذ شهروندی با خرید ملک در ترکیه

با خرید خانه در ترکیه به ارزش ۲۵۰ هزار دلار میتوانید پاسپورت ترکیه برای خود و خانواده خود به صورت فوری دریافت کنید.

اما این ملک باید شرایطی داشته باشد.

ملک خریداری شده حتما باید نقدی خریداری شود.
 ملک نباید خانه دست افراد خارجی(یابانجی) چرخیده باشد.
ملک از نظر بدهی مشکلی نداشته باشد
میتوانید چند ملک خریداری کنید و با هم درخواست پاسپورت ترکیه را بدهید.
با خرید خانه حدود ۲ الی ۳ ماه زمان میبرد که پاسپورت شما صادر می شود.

برای تمامی افراد خانواده ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) میتوانید با خرید ملک اخذ پاسپورت و اقامت ترکیه را انجام دهید.